رستوران بین المللی در تهران | رستوران صفویه

یک رستوران بین المللی در تهران با ارائه ی غذاهای کشورهای مختلف به مشتری های خود، امکان چشیدن طعم هایی جدید و جذاب را که با مواد اولیه ای عالی طبخ شده است به آنها ارائه می دهد. شهر تهران به عنوان پایتخت ایران دارای امکانات فوق العاده ای است که از میان آنها می توان به رستوران های بین المللی همچون رستوران صفویه اشاره کرد. تعداد زیادی رستوران با کیفیت در این شهر فعالیت می کنند و این امر گزینه های بسیاری را برای انتخاب در اختیار مشتریان قرار می دهد. در هر رستوران بین المللی در تهران می توانید غذهای متنوع و لذیذی را سفارش داده و در فضای جذاب رستوران میل نمایید. صرف غذا در رستوران های بین المللی به ویژه برای آن دسته از افرادی که عاشق چشیدن و تجربه کردن مزه ها و طعم های جدید هستند، تجربه ی دلنشینی است. رستوران صفویه با ارائه ی با کیفیت ترین غذاهای جدید با مزه ای بسیار متفاوت یکی از رستوران هایی است که می توان برای پذیرایی از مهمانان داخلی و خارجی از آن استفاده نمود. بسیاری از افرادی که مهمان خارجی دارند ترجیح می دهند آنها را در یک محیط سنتی و همراه با غذاهای با کیفیت و خوش طعم ایرانی پذیرایی کنند. برخی دیگر نیز ترجیح می دهند در محیطی بین المللی با منوی غذایی متفاوت تر و گسترده تر پذیرایی از مهمانان خود را انجام دهند. از جمله نکاتی که در مورد رستوران های بین المللی بسیار اهمیت دارد، رفتار و برخورد حرفه ای و مودبانه ی پرسنل و کارکنان این گونه رستوران ها می باشد. استفاده از مواد اولیه ای که برای پخت غذا مورد استفاده قرار می گیرد نیز از نظر کیفیت باید در سطح بالایی قرار داشته باشد تا غذایی خوشمزه و با طعم و مزه ای اصیل طبخ شود.

محیط دلپذیر و خوشایند با ارائه ی انواع غذاها

هر رستوران بین المللی در تهران با ارائه ی غذاهای ایرانی و بین المللی بسیار با کیفیت فعالیت می کند. نکات قوت این گونه رستوران ها می تواند متعدد و متفاوت باشد. در هر صورت تمام فعالیت های این رستوران ها باید در جهتی باشد که به جلب رضایت مشتریان بینجامد. افرادی که به رستوران بین المللی در تهران می روند باید با رفتار حرفه ای و محترمانه ای از طرف پرسنل رستوران پذیرایی شوند. علاوه بر رفتار خوب کارکنان، بدیهی است که آنچه باعث شهرت این رستوران ها می شود، کیفیت خوب و تنوع در منوی غذا است. عموما در این رستوران ها از سرآشپز هایی با تجربه و حرفه ای استفاده می شود که می توانند حتی با موادی ساده و ابتدایی غذاهایی فوق العاده و بسیار با کیفیت را به مشتری های خود ارائه دهند. در برخی از این رستوران ها نیز استفاده از موسیقی زنده جاذبه ای را به محیط می افزاید. برای بسیاری از افراد بسیار خوشایند است که در هنگام صرف غذا به موسیقی و به ویژه به موسیقی محلی گوش فرا داده و از محیط صرف غذای خود لذتی مضاعف ببرند.

انتخاب از میان مکان های متفاوت

یک رستوران بین المللی در تهران مکانی است که در آن غذاهای بین المللی با بهترین کیفیت ارائه می شوند. اما فراتر از این تعریف بسیار ابتدایی، رستوران های بین المللی ممکن است بر اساس عوامل بی شماری، از خدمات، مکان، و غذاهای خاص گرفته تا هزینه، فضا، و غیره دسته بندی شوند. انواع خاصی از مکان‌ ها، مانند چای‌ خانه‌ ها، سفره خانه ها و مکان هایی از این دست به‌ طور قطعی با فرهنگ محلی پیوند خورده ‌اند و معانی مختلفی در نقاط مختلف جهان دارند. در حالی که برخی دیگر از این مکان ها بسیار بیشتر از مکان‌ هایی صرفا برای صرف غذا هستند. کافه ها از نظر سبک و منو بسیار متفاوت هستند. پس اگر قصد دارید رستوران خوبی را برای صرف غذای خود انتخاب کنید یک سوال مهم وجود دارد که از ابتدا باید از خود بپرسید؛ اینکه در پی چه نوع رستورانی هستید؟ تعیین نوع رستورانی که می‌ خواهید بروید به انتخاب درست شما کمک می ‌کند. انواع مختلف رستوران ‌ها در نقاط مختلف شهر وجود دارد و می توان با توجه به توقعات خود یکی از آنها را انتخاب کرد. تصور و توقعی که از رستوران بین المللی در تهران برای مشتری ها وجود دارد، دریافت بهترین خدمات و ارائه ی بهترین سرویس ها می باشد. هنگامی که یک رستوران از عبارت بین المللی برای توصیف خود استفاده می کند، باید در خور این نام نیز رفتار نماید و تفاوت چشمگیری با رستوران های معمولی داشته باشد. در نتیجه به مکانی تبدیل می شود که افراد برای پذیرایی از مهمانان خارجی خود آن را انتخاب نموده و در صدر گزینه های خود قرار می دهند. این رستوران ها می توانند از المان های فرهنگی و سنتی نیز برای ساختن فضایی خاص در دکوراسیون خود استفاده نمایند.

ویژگی های رستوران های موفق

ویژگی ‌هایی وجود دارند که باعث تمایز رستوران ها از یکدیگر می ‌شوند و برخی از رستوران‌ ها را به عنوان رستوران های موفق تر معرفی می کنند. رستوران ‌ها بسته به نوع خدماتی که ارائه می دهند به چندین گروه تقسیم می‌ شوند و در این میان رستوران بین المللی در تهران نیز از مکان‌ هایی است که انتظارات افراد خیلی بیشتر از یک رستوران معمولی است. این مکان ها خدمات خاص خود را دارند. مشتری های چنین رستوران هایی انتظاراتی فراتر از کیفیت غذا و قیمت منصفانه دارند. این مشتری ها در رستوران بین المللی در تهران به فضای لوکس و محیط داخلی و خارجی رستوران، رفتار کارکنان و چگونگی برخورد آنها، امکانات و خدمات جانبی که رستوران ارائه می ‌دهند اهمیت زیادی می دهند. این ویژگی ها باعث برتری این رستوران ها نسبت به رقبای آنها می شود. ویژگی‌ های یک رستوران ایده ‌آل سبب می شود که یک رستوران لوکس ساخته شود. یکی از اولین انتظاراتی که مراجعان یک رستوران لوکس دارند، کیفیت غذای آن است. هر رستورانی با هدف اولیه فراهم آوردن غذا برای افراد کار می کند و بنابراین بنیادی ‌ترین ویژگی آن باید ارائه ی یک غذای خوشمزه باشد. واقعیت این است که در رستوران بین المللی در تهران با داشتن فضای زیبای داخلی، پرسنل خوش ‌برخورد، ظروف سرو غذای ویژه و شیک، همچنان باید غذای عالی ارائه دهد؛ زیرا کیفیت پایین غذا توسط هیچ یک از ویژگی های دیگر جبران نمی شود. هیچ رستوران عالی ای نمی ‌تواند غذای کم‌ کیفیت ارائه دهد و در این زمینه سابقه ی طولانی نیز داشته باشد.

سفره آرایی و چیدمان منحصر به ‌فرد

شاید به نظر بیاید که قیمت ها در رستوران بین المللی در تهران کمی بالا باشد، اما با دارا بودن تمام ویژگی ‌های یک رستوران ایده ‌آل، و برخورداری از غذاهای عالی و همچنین نوع مواد اولیه ی با کیفیت و درجه یک مورداستفاده، این حالت طبیعی است. موادی که غذاها از آن درست می‌ شوند باید تازه و با کیفیت باشند تا نتیجه ی نهایی آشپزی یک طعم بدون نقص و عالی باشد. حفظ این کیفیت کمک می کند تا اعتبار و شهرت اولیه ی رستوران ادامه یابد. چگونگی سرو غذا در رستوران‌ بین المللی در تهران بسیار مهم است و در رستوران های مهم، طراحی ‌های جالب و منحصر به ‌فردی برای سرو غذا روی میز مهمان انجام می‌ شود. به عنوان مثال برای سرو خورشت ها در این نوع رستوران‌ ها از ظرف های معمولی استفاده نمی شود. تهیه ی سالاد با آرایشی خاص از سبزیجات در کنار ظروف و استفاده از دورچین‌ های مختلف باعث ایجاد تفاوت در این رستوران‌ها شده است. نوع چیدمان میزها بسیار مهم است، در بیشتر این رستوران‌ ها از گل طبیعی یا مصنوعی در دکور میزها استفاده می شود. در برخی از این رستوران ها سعی می شود تا با به کار بردن یک نوع گل خاص، برندینگ رستوران و به ‌نوعی منحصر به ‌فرد بودن آن را ایجاد کرد. رومیزی ‌های تمیز و خوش‌ رنگ، سرویس‌ های غذاخوری لوکس و مجلل، ظروف خاص سرو غذا و غیره همگی از دیگر جوانب یک چیدمان منحصر به ‌فرد در رستوران های خاص هستند.

رستوران بین المللی در تهران

فضای داخلی در یک رستوران بین المللی در تهران از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است و دکوراسیون استفاده شده در این رستوران‌ ها باید یک محیط شیک و خاص را تداعی کند. به‌ طورمعمول استفاده از رنگ‌ های روشن در کنار رنگ‌ های طلایی و نقره ‌ای در این مکان ها رایج است. استفاده از نقوش خاص بر روی دیوارهای رستوران یکی از بهترین دکوراسیون ها در رستوران های ایران محسوب می شود. میز‌ و‌ صندلی‌ های استفاده‌ شده در سالن های این رستوران ها باید با فاصله ی مناسب از هم چیده شده و نوع اعلایی داشته باشد. در رستوران بین المللی در تهران وجود فضای کافی در بین میزها به‌ نوعی احترام به حریم مشتری ها است. آنها در قبال هزینه ای که کرده اند توقع دارند تا رفت و آمد راحتی داشته و در هنگام صرف غذا در صحبت کردن و غذا خوردن احساس آرامش ‌کنند. پرده‌ های استفاده ‌شده برای دکور از جنس ‌های مرغوب و با هماهنگی رنگی با سایر بخش ‌های سالن انتخاب می شوند. رومیزی‌ ها و و سایر وسایل استفاده شده در سالن رستوران هم این هماهنگی را حفظ می کنند و به این ترتیب فضایی چشم‌ نواز و یک دست را به وجود می آورند. مکان رستوران بین المللی در تهران عموما در مناطق بالای و افراد ساکن این محله ‌ها که به ‌صرف غذا در رستوران های لوکس عادت دارند جزو مشتری های ثابت این مجموعه‌ ها هستند. بیشتر رستوران‌ های موجود در این مناطق دارای قیمت های بالایی بوده و ویژگی های یک رستوران لوکس را دارا می ‌باشند. مکان‌ هایی که دارای محوطه های سبز زیبا و مناظر خوبی هستند نیز مکان ‌های مناسبی برای احداث این نوع رستوران‌ ها می ‌باشند. برخی از رستوران‌ های گران قیمت تهران در طبقات فوقانی برج‌ ها بنا شده ‌اند که سبب می شود از چشم اندازی زیبا و منحصر به فرد برخوردار باشند که در هنگام صرف غذا از پنجره‌ های آنها قابل دیدن است.

خوشامد ‌گویی در هنگام ورود مشتری ها

ورودی رستوران ها و درب ورودی اهمیت بسیار زیادی دارد و تابلوی سردر ورودی نیز در جلب توجه مشتری ها موثر است. رستوران بین المللی در تهران خدمات و فضای داخلی و تمامی ویژگی ‌های ذکر شده را دارا می ‌باشد. در یک رستوران ویژه  گارسون‌ ها برای پذیرایی خاص با مهمانان آموزش ‌دیده‌ اند، زیرا مشتری ها از اینکه مورد احترام واقع شوند لذت می ‌برند و به تداوم استفاده از یک رستوران ترغیب می شوند. در نتیجه حتی می ‌توان ادعا کرد که در یک رستوران عالی برخورد مناسب پرسنل به اندازه ی طعم غذا مهم می شود. رفتارهایی مانند خوشامد ‌گویی در هنگام ورود مشتری ها به رستوران، راهنمایی آنها برای نشستن بر میز مناسب و ارائه ی توضیحات لازم، و ارائه ی سریع منو بسیار مهم است. منتظر ماندن تا زمان سفارش، سرو غذا و پاسخ به سؤالات مشتری ها با شیوه ای احترام ‌آمیز و پرسیدن درباره ی میزان رضایت آنها ازجمله خدمات یک رستوران عالی است. برخورد گرم و صمیمی و مملو از ادب و احترام کارکنان در این نوع رستوران‌ ها یک عرف و رسم دائمی است. پرسنل در رستوران بین المللی در تهران باید یک شنونده ی خوب باشند و به درخواست‌ های مهمان به‌ دقت گوش کرده و متناسب با نیازش پاسخ و کارهای لازم را انجام دهند. در صورتی ‌که گارسون ها نتوانند به نیاز مشتری پاسخ مناسب دهند، کارکنان رده ‌بالاتر مانند مسئول سالن برای پاسخگویی به نزد مشتری ها آمده و اقدامات لازم را انجام می ‌دهند. احترام به مشتری ها در رستوران ها، تنها مربوط به گارسون ‌ها و مسئولان سالن نیست و شامل تمام افراد از نگهبان درب ورودی گرفته تا صندوقدار و حتی گاها آشپزها نیز می شود. همه ی کارکنان شاغل در این رستوران ها باید آداب پذیرایی و احترام به مشتری را بدانند و به آن عمل کنند. در برخی رستوران‌ های شیک تهران از اجرای موسیقی زنده توسط نوازندگان استفاده می شود که این امر یک ویژگی خاص و منحصر به ‌فرد بوده و همواره توجه بخش عمده ای از مشتری ها را جلب می کند و باعث رضایت بیشتر آنها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *